Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu

1299.00 TL
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Antakya Gaziantep Adana Lezzet Kültür Turu

AYDIN ÇIKIŞLI UÇAKLI ANTAKYA GAZİANTEP 

ADANA LEZZET KÜLTÜR TURU

1. Gün: 
Sabah saat 07:30’de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde buluşarak Sunexpress Havayollarının uçuşu ile Adana’ya iniyor ve karayolu ile mutfağı ile bir marka kent haline gelmiş, lezzet diyarı Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’te Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimiz sonrasında zengin mutfak kültürünün UNESCO tarafından tescillendiği Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tatmak üzere restaurantımıza gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında, Gaziantep Kalesi’nin çevresindeki eski şehre geçiyor ve burada gerçekleştireceğimiz yürüyüş turu kapsamında Naib Hamamı, 14 Şehitler Anıtı, Orhun Kitabeleri’nin replikasını, Kültür Yolu üzerinde bulunan Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı’nı, Tahmis Kahvehanesi’ni görüyoruz. Gaziantep’te alacağımız serbest zaman dahilinde kutnu kumaşı, sedef kakma ve bakır ürünler, yemeni gibi ürünlerin alışverişini yapabilir, baklava, katmer, beyran çorbası gibi şehre özgü imza lezzetlerin tadına bakabiliriz. Sonrasında Gaziantep’teki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2. Gün: 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, ve medeniyetler şehri Hatay’a devam ediyoruz. İlk olarak geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya  Müzesini ziyaret ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde müzede kısa bir tarih yolculuk yaparak bir sonraki durağımız olan ve Hristiyanlık tarihinin en eski ve önemli kilisesi konumunda ki St.Pierre Kilisesi’ ne devam ediyor, buradan Asi nehrinin ikiye ayırdığı Antakya’yı kuşbakışı izleyip gerekli bilgileri rehberimizden alıyoruz. Ardından, öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza devam ediyor ve Antakya’nın meşhur tepsi kebabı, humus, abügannüş, kaytaz böreği, künefe gibi geleneksel lezzetlerini tattıktan sonra Antakya merkeze devam ederek turumuza ülkemizin en eski camilerinden olan Habib-i Neccar Camii ile devam ediyoruz. Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüşün ardından Antakya’ya özgü yöresel ürünleri alabileceğimiz Tarihi Uzun Çarşıda mola veriyoruz. Dileyen yolcularımız, serbest zaman dahilinde, Tarihi Affan Kahvehanesi’nde meşhur haytalı tatlısının tadına bakabilir. Sonrasında aracımız ile buluşup mitolojik bir aşk hikayesine sahip olan Harbiye Şelalelerine doğru yola çıkıyor, şelaleleri gezip otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün:
Ülkemizin en uzun sahil şeritlerinden Çevlik Sahili’ni görüyor, Samandağ Titus Tüneli ve Hızır Aleyhisselam Türbe ziyaretimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi almak üzere Adana’ya yola çıkıyoruz.Öğlen Adanaya vardıktan sonra restaurantımıza devam ediyor  yöresel mutfağını tadıp Adana kebap tadımı yapıyoruz.Buradan sonra  Çukurovanın yıldızı olan Adana’da gezimize başlıyoruz. Panoramik bir şehir turu yaptıktan sonra 2000 yıllık ROMA KÖPRÜSÜ, SABANCI CAMİİ görüp SEYHAN BARAJ GÖLETİNİ göreceğiz. Adana’daki gezimizi bitirdikten sonra Sunexpress Havayollarının 23:15 uçuşuyla İzmir’e hareket ediyoruz. Tahmini olarak 00:55’de İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşıyoruz. Bir başka FİBAR TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:
25 Haziran

Fiyata Dahil Hizmetler

 • İzmir-Adana / Adana-İzmir gidiş dönüş uçak biletleri
 • Otelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Fibar Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Havalimanı vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
25.06.20211.299,00 TL1.399,00 TL 1.299,00 TL-Taksitler »

1.Ek Bilgiler

Paket fiyatlarımız ulaşım, rehberlik, otel ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Fibar Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve acente yetkilisine aittir.

Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2