Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel

1599.00 TL
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel
 • Aydın Çıkışlı GAP Turu Fibar Özel

FİBAR ÖZEL GAP TURU

ADANA – GAZİANTEP – ŞANLIURFA –GÖBEKLİTEPE -MARDİN HALFETİ MİDYAT BATMAN DİYARBAKIR HASANKEYF NEMRUT ADIYAMAN  KAHRAMANMARAŞ ANTAKYA TURU


3 EYLÜL - 10 EYLÜL 2021
10 EYLÜL -17 EYLÜL 2021

17 EYLÜL - 24 EYLÜL 2021
15 EKİM - 22 EKİM 2021


Erken Rezervasyon ve fiyat bilgisi için ofisi arayın...

Saat 18.30’da AYDIN ‘dan siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra DENİZLİ ,AFYON, KONYA, EREĞLİ,  yolunu izleyerek gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Pozantı’ya ulaşıyoruz. 

1.GÜN: Adana Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi 

GÜLEK BOĞAZI ve TEKİR Yaylalarını görerek Çukurova yakınlarında ilk günkü kahvaltı molamızı tesiste alıyoruz. Ardından  Adana’ya geliyoruz. Panoramik bir şehir tur yaptıktan sonra 2000 yıllık ROMA KÖPRÜSÜ, SABANCI CAMİİ görüyoruz. Daha sonra Gaziantep’e doğru yola çıkacağız. Gaziantep’e vardığımızda öğle yemeğimiz için bölgenin en iyi restorantların birinde mola veriyoruz. Sonrasında Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ`ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turuna başlıyor ,KALE`yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Burası Gaziantep sivil mimari örneklerinin bir arada olduğu doğal bir müze gibidir, Gaziantep’ in geleneksel mimarisinin korunduğu Bey Mahallesindeki ilk durağımız, ardından Atatürk Anı Müzesini ziyaret ediyor ve Çarşılar bölgesine gelerek,  ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve - kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç kahvelerimizi içerek,  keyifle günümüzü taçlandırıyoruz.  Buradan sonra Gaziantep’te otelimize yerleşiyoruz. Met Gold Hotel.

2.GÜN:Şanlıurfa Halfeti Göbeklitepe

Oteldeki kahvaltımızın ardından Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday  Buradan sonra Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz.Yol güzergahımızda KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ` ye geçiyoruz.  Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir TEKNE Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz SAVAŞAN KÖYÜ’ nü gezdikten sonra Şanlıurfa’ya varıyoruz. Şanlıurfa’da öğle yemeği için molamızı alıyoruz.  ŞANLIURFA` da gezimize başlıyoruz. BALIKLI GÖL - AYN ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM` in doğduğu MAĞARA,  RIZVANİYE CAMİİ, GÜMRÜK HAN  ve  BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. sonra, Dünya insanlık tarihini değiştiren Dünyanın ilk tapınağı olarak bilinen Göbeklitepe’ye gideceğiz.2019 yılı Göbeklitepe yılı ilan edilmiştir. Gezimizin ardından otelimize geçiyor, Şanlıurfa Sıra Gecesine katılmak isteyen misafirlerimizle sıra gecesi ve akşam yemeğine eğlencesine gidilecektir.(ekstra) (Urfa Dedeman- Nevali/Oda kahvaltı)

3.GÜN: Harran Mardin 

Kahvaltımızın ardından peygamberler şehri Daha sonra HARRAN’ a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ni gezdikten Burada detaylı bilgi aldıktan sonra Mardin’e doğru yola çıkacağız. Mardin’e vardıktan sonra öğle yemeği molamızı alıyoruz.Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ, ARKEOLOJİ MÜZESİ, ZİNCİRİYE MEDRESESİ ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin’ in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tespihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Buradan sonra otelimize yerleşiyoruz. Yay Grand Otel.

4.GÜN: Midyat Hasankeyf Diyarbakır 

Otelde sabah kahvaltısı sonrasında MİDYAT’ a geçiyoruz. Midyat,  mimari alanda bölgenin lideri konumunda... Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada adeta bir Orta Çağ kentinde gezdiğini hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin tas ustalarının incelikli becerileri, Midyat` a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Buradan tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara, kaya içinde oluşan büyük yapılar surlarla korunmuştur. Kent içinde kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntıları halen görülebilmektedir. Ayrıca köyün etrafında tarihleri Geç Roma Dönemi’ne kadar giden mağara evlere rastlanmaktadır. Gezimizi tamamladıktan sonra Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Buradan sonra Tarih dolu şehir Hasankeyf’e doğru yola çıkacağız. Burada hem yeni oluşturulan Hasankeyf eserlerini hem de eski alanı görebileceğiz. Buradaki gezimizin ardından Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeği için Batman merkeze giriş yapıyor harika bir restorantta yemek molası veriyoruz. Sonrasın da Diyarbakır’a devam ediyoruz. Diyarbakır’a vardığımızda tarihi surlar ve şehir merkezinde kısa bir gezimiz olacaktır. Konaklama ve akşam yemeği otelde olacaktır. (New Garden Hotel)

5.GÜN : Nemrut Kahta Kahramanmaraş

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında KAHTA’ ya ulaşıp minibüslerle (ekstra)  NEMRUT a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra yine minibüslerle otobüsümüze iniyoruz. Ve Kahta’da öğle yemeği molası verip Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz. Kahraman adıyla anılan şehrimiz Kahramanmaraş’ta gezimiz başlıyor. Sütçü İmam Heykelini görüyoruz ve tarihi hakkında bilgi alacağız. Buradan sonra Bakırcılar Çarşısına geçeceğiz. Burada alışveriş için zamanımız olacaktır. Meşhur Dövme dondurma tadımı yaptıktan sonra Konaklamamız ve yemeğimiz burada olacaktır. (Lavilla Butik Otel)

6.GÜN : Hatay St.Pierre Kilisesi

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra geri dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Antakya’ya ( Hatay ) doğru yola çıkıyoruz. Antakya'ya varıyoruz. Öğlen yemeği molasında Antakya’nın yöresel harika mutfağından tadım yapma şansımız olacaktır.Aynı zamanda Künefede yeme fırsatımız olacaktır.Daha sonra Burada geniş mozaik koleksiyonuyla Dünyanın en büyük müzelerinden birisi olan Antakya mozaik müzesini  gezeceğiz.Akabinde bir sonraki durağımız Hristiyanlık tarihinin en eski kilisesi olarak bilinen  Habib Neccar Dağı eteklerinde bulunan St.Pierre Kilisesini görüyoruz. Daha sonra gezimize Habib-i Neccar Cami ile devam edeceğiz. Ülkemizin en eski camilerinden olan burayı gezdikten sonra Antakya'daki gezimizi tamamlayıp öğle yemeği molası verip saat 13.30 civarında Aydın’a dönüş yolculuğuna başlayacağız.Konya Afyon Denizli yolu üzerinden gerekli molaların ardından Aydın’a varıyoruz.Bir dahaki Fibar Tur gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
nevzat biçer parkı'nın otoparkı
Tur Hareket Tarihleri:
03, 17 Eylül • 15 Ekim

Fiyata Dahil Hizmetler

 • OTELLERDE KONAKLAMA ( SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ ) (URFA AKŞAM YEMEĞİ HARİÇ)
 • LÜKS OTOBÜSLE ULAŞIM VE İKRAMLAR 
 • PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ  
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • EKSTRA TURLAR VE KİŞİSEL HARCAMALAR
 • SIRA GECESİ ÜCRETİ
 • HALFETİ TEKNE ÜCRETİ
 • NEMRUT DOLMUŞ ÜCRETİ

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
03.09.2021Müsait1.599,00 TL1.849,00 TL 1.599,00 TL-
17.09.2021Müsait1.599,00 TL1.849,00 TL 1.599,00 TL-
15.10.2021Müsait1.599,00 TL1.849,00 TL 1.599,00 TL-

1.Ek Bilgiler

Paket fiyatlarımız ulaşım, rehberlik, otel ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Fibar Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve acente yetkilisine aittir.

Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2