Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu

2499.00 TL
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu
 • Aydın Çıkışlı Karadeniz ve Doğu Anadolu Turu

AYDIN ÇIKIŞLI  KARADENİZ TURU DOĞULU YAYLALI ÖZEL

SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-ARTVİN-BATUM-RİZE-

TRABZON-ORDU-GİRESUN-SAMSUN-AMASYA

6 - 16 AĞUSTOS 2021

Erken rezervasyon için ofisi arayın...

 

1. GÜN  : Sivas 

Saat 18.30 da Aydın’da Nevzat Biçer Parkında siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz.Denizli-Afyon-Ankara-Yozgat üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah Sivas’avarıyoruz. Sivas Merkezde SELÇUKLU PARK ALANI içinde bulunan ATATÜRK KONGRE ve ETNOĞRAFYA Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-ŞİFAİYE MEDRESESİ ve BEDESTENİ’ni görüp Sivas merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Sivas’ta Eretna Otel'de.

2.GÜN: Erzincan Erzurum Palandöken

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak İmranlı Refahiye üzerinden Erzincan’a varıyoruz. Bakırcılar çarşısından alışveriş yapıyoruz. Molamızın ardından Erzurum ‘ a hareket ediyoruz . Merkezde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği molası verip Erzurum'daki gezimize başlıyoruz. İlk olarak ULU CAMİİ-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-YAKUTİYE MEDRESESİ’ni ziyaret edip RÜSTEM PAŞA BEDESTENİ’nde (TAŞHAN) oltu taşı alışverişini yapıyoruz.Bu gezilerimizin ardından muhteşem doğanın eşliğinde Türkiye’nin çatısı ERZURUM PALANDÖKEN DAĞINA çıkıyoruz.Kayak merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Palan Otel'de.

3. GÜN: Kars Ani Harabeleri 

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıp Palandöken Dağından inip Horasan üzerinden Kars’a varıyoruz.Buradaki gezimize Ermenistan sınırında bulunan ANİ HARABELERİ ile başlıyoruz.Buradan Kars MERKEZE dönerek TARİHİ OSAMANLI TAŞ KÖPRÜ-HAMAM-KARS KALESİ’ni resimliyoruz.Şehir merkezinde Kaşar ve Bal alışverişimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Sapran Deluxe veya Winter City Otel'de.

4.GÜN  : Artvin Borçka Karagöl

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılarak Kars-Ardahan-Şavşat üzerinden Artvin ‘e varıyoruz.Şehir merkezini panoramik görerek direk Borçkaya gidiyoruz.Yaylada harika bir doğa bizi bekliyor olacak.Buradan sonra Borçka'da vereceğimiz serbest zamanda  öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Karagöl'e geçiyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Pordanis Butik Otel'de.

5.GÜN: Zil Kale Palovit Vadisi Batum 

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Çat Vadisi’nden giriş yapıp 200 yıllık Şen yuva köprüsü, Zil Kale- Palovit Vadisi, Palovit Şelalesi geziyoruz. Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz.Buradaki gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra GÜRCİSTAN /ACARA Bölgesine geçiyoruz.Batum şehir merkezine dogru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh nehrini ve üzerindeki Gonio köprüsünü göreceğiz. Batum merkezde öğle yemeği molamızı aldıktan sonra şehir turumuz başlayacak.Medea heykeli’ni Batum limanını ve Avrupa Meydanını göreceğiz.Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’dan ayrılıyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Pordanis Butik Otelimize yerleşiyoruz.

6. GÜN  : Fırtına Deresi Ayder Yaylası Uzungöl

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Karadeniz Sahili yolculuğumuza başlıyoruz.İlk olarak Ardeşen’e vardığımızda KAÇKAR DAĞINA tırmanıyoruz.FIRTINA DERESİ eşliğinde ÇAMLIHEMŞİN’e vardığımızda köprü üzerinde HALA ve ELEVİT deresinin birleşerek fırtına deresini oluşturduğu noktada fotoğraf molası veriyoruz.Molamızın ardından AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz.Burada HORON TEPESİ’ndeki GELİN TÜLÜ ŞELALESİ’ni resimledikten sonra serbest zamanda yöresel ürünler alışverişimizi yapıyoruz.Yayladan inerken yolumuzun üzerindeki TARİHİ TAŞ KÖPRÜ’yü fotoğraflıyoruz.Ayder gezimizi tamamladıktan Çayeli’nde Rize bezi alışverişi sonrası Karadeniz’in ilk simgelerinden olan UZUNGÖL’e hareket ediyoruz. Muhteşem göl manzarasını fotoğraflayıp öğle yemeğimizi yada serbest olarak aldıktan sonra meşhur Sürmene Bıçak alışverişi yapmak için Bıçak atölyesine gireceğiz.Burada bilgi alıp alışveriş yaptıktan sonra Çay Farbikasına geçeceğiz.Çayın her halinin bulunduğu fabrikada bilgi alıp üretim yerini geziyoruz.Ve çaylarımızı tadarken alışveriş için zamanımız olacaktır.Buradan sonra Trabzon’a hareket ediyoruz konaklamamız Ramada Vakfıkebir Otel'de olacaktır.

7.GÜN  : Trabzon Sümela Manastırı Atatürk Köşkü

Oteldeki kahvaltımızın ardından Maçka istikametine doğru ilerliyoruz.Maçka’dan Karadeniz Bölgesinin en eski tapınağı ve doğanın eşsiz güzellikteki yerinde yapılmış olan SÜMELA MANASTIRI’ na çıkıyoruz.Yaklaşık 2 saat süren bu ziyaret sonrası Atatürk Köşkünü gezeceğiz.Burada harika eseri görüp fotoğraf çekildikten sonra meşhur telkâri atölyesine geçeceğiz.Yapımı hakkında bilgi alıp alışveriş için zamanımız olacaktır.Buradan sonra Akçaabat ‘ a dönüyoruz.Öğle yemeğimizi burada Meşhur Akçaabat Köftesi yiyeceğiz.Yemekten sonra Hıdırnebi Yaylasına gitmek için yola çıkıyoruz.Buraya otobüsle çıkılmadığı için minübüslerle çıkacağız.Bulutların üstündeki yaylamızda güzel bir yayla gezisi yapacağız.Oksijen deposu olan Kayabaşı yaylasında  konaklamamız ve akşam yemeğimiz olacaktır.

8. GÜN : Ordu Bandırma Gemisi Amasya

Yayladaki harika kahvaltıdan sonra direk Ordu’ya hareket ediyoruz.Gidiş güzergahında Giresun Fındık alışverişi için kısa bir zamanımız olacaktır.Buradan sonra Teleferik ile Ordu Boztepe ‘ye çıkıyoruz.Müthiş Karadeniz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Samsun ‘a hareket.Samsun ‘da bizi BANDIRMA GEMİSİ karşılıyor gemiyi görüp Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz.Samsun ziyareti sonrası Amasya ‘ya hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Amasya Lalehan otelde.

9. GÜN  : Amasya Kaya Mezarları

Kahvaltı sonrası Amasya merkezde Amasya müzesi ve Kaya mezarlarını görüp Yeşilırmak nehrini fotoğraflayıp Çorum ‘a doğru hareket ediyoruz.Çorum’da leblebi alışverişimizi tamamlayıp yolda vereceğimiz molalarla günün ilk ışılarıyla Aydın ‘a varıyoruz.Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Nevzat Biçer Parkı'nın Otoparkı
Tur Hareket Tarihleri:
06 Ağustos

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Otel Konaklamaları (Otelde Sabah kahvaltısı, akşam yemeği )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Fibar TUR Güvencesi
 • Rehberlik Hizmetleri ve Çevre Gezileri
 • Otobüs İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı ve tüm öğle yemekleri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Yaylalara Çıkılırken Minibüs Ücretleri
 • Gürcistan Batum giriş ve gezi ücreti

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
06.08.20212.499,00 TL2.749,00 TL 2.499,00 TL0 - 6 Yaş 1.100,00 TL
6 - 12 Yaş 1.800,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

Paket fiyatlarımız ulaşım, rehberlik, otel ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Fibar Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve acente yetkilisine aittir.

Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

18 Yaşından küçük çocuklar anne ya da baba ile yalnız gidecekse noterden muvafakatname çıkarmalıdır.

Yeni kimlik kartı ile Batum'a geçiş yapılmakadır. 

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2