Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu

 • Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu
 • Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu
 • Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu
 • Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu
 • Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu
 • Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu
 • Edirne İğneada Longoz Ormanı Trakya Turu

AYDIN ÇIKIŞLI EDİRNE İĞNEADA LONGOZ ORMANI TRAKYA TURU

1.Gün:

Daha önce belirlenen yerden değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Gerekli molaların ardından Edirne’ye varıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir yerde alarak, turumuza başlıyoruz. Önce, 3 ŞEREFELİ CAMİİ, SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRİANOPOLİS’i çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN’ın 80 yaşında yarattığı SELİMİYE CAMİİ,  RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’nı gördükten sonra, EDİRNE’de, ARASTA ÇARŞISI’nda; Edirne‘ nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunlarıi Aynalı Gelin Süpürgesi, alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne merkezde gezintiler yapıyor ve öğle yemeği için, Edirne’nin meşhur  ciğerinden tatma şansına sahip oluyoruz. Turumuzun devamında, II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ni geziyor ve SARAYİÇİ Semti’ne geçiyoruz. Burada ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ,TUNCA Nehri üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜ, ADALET KASRI VE KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’nı görüyoruz. Daha sonra, suyun öte yanında kalan tek toprağımız olan KARAAĞAÇ semtine gidiyoruz. Burada, Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından,  KARAAĞAÇ İSTASYONU, LOZAN ANITI’nı gezdikten sonra, MERİÇ NEHRİ kıyısında  yürüyüşlerimizi yapıp, çay molası veriyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

2.Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, KIRKLARELİ şehir merkezine ulaşıyoruz. Şehir merkezinde, KARAGÖZ’ün heykelini görerek, Üsküp yolu üzerinden Istranca Dağları’nın gizemli dünyasına bir yolculuk yapıyor ve yeraltı cenneti DUPNİSA MAĞARASI’ na ulaşıyoruz.  Dupnisa Mağarası girişten itibaren sizi büyülemeye başlıyor. Mağara sarkıtları ve mağara içerisinde akan pırıl pırıl dere suyunun uyumunu hayranlıkla izledikten sonra, KARADENİZ’in maviliği ile Trakya bölgesinin en yüksek dağ kütlesi olan YILDIZ buluştuğu İĞNEADA’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda, dünyanın ender ekosistemlerinden olan LONGOZ ORMANLARI’nın eteklerinde yürüyüşler yapıyoruz. Hayranlıkla, gezeceğimiz bu doğal ortamdan, kumsallarıyla ve doğasıyla göz kamaştıran İĞNEADA sahiline geliyoruz. Longoz Gölleri’nin en büyüğü olan ERİKLİ GÖLÜ’ nü gördükten sonra, otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

3.Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, ÜÇ KEMALLER ŞEHRİ TEKİRDAĞ’a hareket ediyoruz. Tekirdağ’da NAMIK KEMAL ANITI ile KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’ın damadı ve sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ya yaptırdığı, MİMAR SİNAN eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ panoramik olarak görüyor ve Tekirdağ sahilinde çay molası veriyoruz..Buradan, BOLAYIR’da, GAZİ SÜLEYMAN PAŞA TÜRBESİ ve NAMIK KEMAL’in mezarını ziyaret ederek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Daha sonra Aydın’a varacağız. Bir daha ki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Nevzat Biçer Parkı'nın Otoparkı
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Lüks Otel Konaklaması 
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Otelde Kahvaltı ve Akşam Yemeği
 • Fibar Tur Güvencesi
 • Fibarbus Standartlarında Lüks Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri 
 • Tüm Özel Harcamalar 
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 • Müze Ören Yeri Girişleri

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

Paket fiyatlarımız ulaşım, rehberlik, otel ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Fibar Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve acente yetkilisine aittir.

Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2